טיול להר הגעש אסקיה Askja במרכז איסלנד

הצטרפו אל קבוצות הפייסבוק של סיגלית בר:
פייסבוק אייקון טיולי משפחות בחו"ל
פייסבוק אייקון גמלאים מטיילים ונהנים

הנוף של הר הגעש אסקיה הוא נוף ייחודי שקשה להאמין כי אכן קיים במציאות. לאחר נסיעה ארוכה ומתישה, על כביש עפר משובש, תגיעו ללוע הר הגעש Viti שקרס וכיום מלא במים תכולים ומדהימים. התפרצות הר הגעש התרחשה בשנת 1875 ובעקבותיה התכסה האזור בשכבת אפר עבה. הלוע שנוצר נחשב לעמוק ביותר באיסלנד ועומקו הוא 217 מ' וכיום אמיצים בלבד יורדים אליו ומנסים לשכשך במימיו. המים לא חמים במיוחד ומזג האוויר הקר מסביב מקשה על הכניסה למים.

דרכי הגעה: הדרך הארוכה לאסקיה עוברת בכביש F88 שהוא כביש עפר משובש וקופצני מאוד, המחייב רכב 4X4. הנסיעה לכל כיוון אורכת כשלוש שעות ומחייבת חציית מספר נהרות. אם לא תרצו או תוכלו לעשות את הדרך בעצמכם, תוכלו להזמין סיור מודרך ברכב שטח מיוחד, היוצא לרוב מאגם Myvatn.

טיול מודרך ברכב שטח לאסקיה:

מומלץ לקחת סיור מודרך עם רכב שטח ונהג מנוסה.

טיול של יום שלם להר הגעש וסביבתו ניתן להזמין כאן מאתר ויאטור האמין: Askja and Holuhraun Day Tour from Lake Myvatn

הטיול יוצא מאגם מייואטן Myvatn (ממשרד מרכז המידע, או איסוף מהמלון בסביבת האגם).

 

 

הנוף הירחי והשממה בדרך לאסקיה

הנוף הירחי והשממה בדרך לאסקיה

 

מפלי  askja

מפלים בדרך לאסקיה

 

 

טיול ג'יפים עם ג''קוב, המדריך המקומי טיול ג'יפים

בדרך לאסקיה, בטיול ג'יפים

 

סרטון קצר על חציית נהר ברכב:

 

הלוע המיוחד והנוף באסקיה

הלוע המיוחד והנוף באסקיה

מערת הקרח Kverkfjoll

40 ק"מ דרומית לאסקיה נמצא רכס ההרים Kverkfjoll, שיושב בצידו הצפוני של הקרחון הגדול, Vatnajokull. הרכס מורכב משתי פסגות הרים גבוהות: הר אחד מתנשא לגובה של 1860 מ' וההר הגבוה יותר מגיע לגובה של 1920 מ'. מתחת לקרחון ישנה מערת קרח שאורכה 30 ק"מ, בה עובר זרם מים חמים. התופעה הטבעית הייחודית של מים חמים הזורמים תחת קרחון מושכת מידי שנה מטיילים הרפתקנים רבים. עם זאת, יש לזכור כי מדובר באזור פעיל מאוד מבחינה געשית וגושי קרח עלולים לקרוס מגג המערה, ולכן יש להישמע להוראות הפקחים והמדריכים המנוסים ולהיוועץ בהם טרם היציאה לטיול. מערת הקרח מרהיבה ביופייה והצבעים הנשקפים ממנה משכרים ומהפנטים. טיולים למערת הקרח יוצאים לרוב מאגם Myvatn ובדרך כלל מדובר באותן חברות המציעות טיול מאורגן לאסקיה. ניתן לשלב את שתי האטרקציות בטיול מאורגן אחד, שלרוב נמשך כשלושה ימים.

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 טיול עצמאי באיסלנד זאת משימה בהחלט אפשרית. העזרה בתכנון ובביצוע מסיגלית בר ובנה שקד היתה מדוייקת. ההמלצות למקומות לינה היו מדוייקות וחסכו לנו הרבה זמן שיטוט באינטרנט וכסף. המסלול היה ממצה מצד אחד אבל לא הרגשנו שאנחנו נוסעים סתם. סה"כ מאוד ממולץ.

אבי בנבנישתי – חדרה avi@bycpa.co.il

♦  פנינו אל סיגלית אחרי המלצה של חברים לפני מספר שנים. מאז פנינו אליה כמעט בכל טיול אליו הגענו. התכנון של סיגלית הוא מקצועי ומשלב בתוכו חוויות שונות המותאמות לכל הרצונות ותחומי העניין של כל אחד מבני משפחתנו כולל התייחסות לגילאים השונים. התכנון ומסגרת העל לא מונעת מאיתנו את החלק החשוב של מעורבות גבוהה בתכנון כפי שאנו אוהבים, אלא להיפך רק מסייעת לנו !
אתי גרינברג
הוד השרון

 ♦ המלצות רבות נוספות

 

חזור אל:
יעדי טיול באיסלנד
אטרקציות באיסלנד

רכישת ספרים ו/או מפות על איסלנד
מאתר "העולם"בהנחה של 10% לגולשי ברטרוול

באנר ספרי העולם

 

חזרה לראש הדף