פארק Jokulsargljufur

אחד האתרים המומלצים לביקור בצפון איסלנד הוא פארק Jokulsargljufur. הפארק ממוקם בקצהו הדרומי של אחד הנהרות הגדולים באיסלנד והחזק ביותר באירופה, Jokulsa a fjollum, הזורם לכיוון צפון מ – Vatnajokull, הקרחון הגדול ביותר בעולם, מחוץ לקטבים. מראה הפארק כיום נוצר לאחר התפרצויות וולקניות באזור, שהסיטו את מי הנהר ויצרו קניונים חדשים.
ניתן להגיע לפארק גם מצידו הדרומי, אולם הגישה מהצד הצפוני מומלצת יותר: מכיוון הוסאוויק, יש להמשיך לנסוע על כביש 85. הכביש מתפצל לשני כבישים המובילים לאתרים: כביש 864 מוביל לצידו המזרחי של הפארק וכביש 862 לצידו המערבי. שימו לב שמדובר בשני כבישי עפר באורך של כ-30 ק"מ לכל כיוון. כביש 862 היה בעבר כביש F ולא התאים לרכבים רגילים, אולם היום הוא משופץ ומתאים לכל סוגי הרכב. 

מפלים שוצפים

 

טיול בפארק מעניק למטיילים כמה מהנופים המרתקים של האזור ומומלץ להקדיש לו כשלוש שעות:

קניון Asbyrgi

קניון הפרסה הוא ללא ספק אחד האזורים האהובים ביותר לטיול באיסלנד. הפרסה אורכה 3.5 ק"מ, רוחבה כ-1 ק"מ, וקירותיה מגיעים עד לגובה של 100 מטר. בצדה הפתוח של הפרסה ישנו אי מקסים ביופיו הנקרא Eyjan. כדי להגיע לקניון יש לנסוע בכביש 85 ועם השילוט מגיעים למרכז המבקרים, שם יציעו לכם מסלולים שונים בדרגות קושי שונות, לדוגמא מסלול של שעה לאגם Botnstj?rn, מסלול של שעתיים לפסגת ה- Eyjanועוד. לפרטים נוספים, היכנסו לכאן.

מפל Dettifoss

מפל עצום בגודלו, בגובה 45 מ' וברוחב 100 מ'. כמויות המים הנשפכות מהמפל אינן ניתנות לתיאור – המים הם מי שלגים והזרימה מרשימה ביותר. היזהרו מהחלקה – בצידי המפל אין מעקה ואפשר להגיע מאוד קרוב אליו.

 

מפל Dettifoss  מפל Dettifoss

 

סרטון על מפל דטיפוס:

מפל Selfoss

מפל רחב מאוד ומיוחד. ישנו מסלול הליכה בין שני המפלים הנ"ל – 2.5 ק"מ מהחנייה בדטיפוס, עד לסלפוס ובחזרה.

 

אלה הם המפלים היפים והמרשימים ביותר, אולם מי שלא שבע מיופים יכול לבקר גם במפל Hafragilsfoss שגובהו 27 מ' ובמפל Ratafoss שגובהו 7 מ'. 

 

מפל Selfoss מפל Selfoss

 

סרטון קצר על מפל סלפוס:

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 

טיול עצמאי באיסלנד זאת משימה בהחלט אפשרית. העזרה בתכנון ובביצוע מסיגלית בר ובנה שקד היתה מדוייקת. ההמלצות למקומות לינה היו מדוייקות וחסכו לנו הרבה זמן שיטוט באינטרנט וכסף. המסלול היה ממצה מצד אחד אבל לא הרגשנו שאנחנו נוסעים סתם. סה"כ מאוד ממולץ.

אבי בנבנישתי – חדרה avi@bycpa.co.il

♦  פנינו אל סיגלית אחרי המלצה של חברים לפני מספר שנים. מאז פנינו אליה כמעט בכל טיול אליו הגענו. התכנון של סיגלית הוא מקצועי ומשלב בתוכו חוויות שונות המותאמות לכל הרצונות ותחומי העניין של כל אחד מבני משפחתנו כולל התייחסות לגילאים השונים. התכנון ומסגרת העל לא מונעת מאיתנו את החלק החשוב של מעורבות גבוהה בתכנון כפי שאנו אוהבים, אלא להיפך רק מסייעת לנו !
אתי גרינברג
הוד השרון

 ♦ המלצות רבות נוספות

חזור אל:
יעדי טיול באיסלנד
אטרקציות באיסלנד

רכישת ספרים ו/או מפות על איסלנד
מאתר "העולם"בהנחה של 15% לגולשי ברטרוול

באנר העולם

חזרה לראש הדף