עצות מומחים לבחירת ביטוח נסיעות לחו"ל - עשו ואל תעשו

נכתב ע"י: הפניקס חברה לביטוח

 

ביטוח נסיעות לחו"ל מכסה אתכם, בהתאם לסוג פוליסת הביטוח שרכשתם לפני יציאתכם מהארץ, במקרים של אירועים הכוללים פגיעות בגוף או ברכוש בזמן שהייתכם בחו"ל. קיימות פוליסות נסיעה בסיסיות ופוליסות מורחבות, שמתוכן ביכולתכם לבחור את מסלול הפוליסה המתאימה לכם ולתכנית הטיול שבחרתם ואת היקפה. אז לקראת הטיול המהנה הצפוי לכם בחו"ל, כמה עצות לדרך - מה לעשות ולא לעשות בבחירת פוליסת ביטוח נסיעות.

רכישת ביטוח נסיעות

♦ כדאי לעשות - את רכישת פוליסת הביטוח כדאי לבצע כמה שבועות לפחות לפני הנסיעה. פוליסת נסיעות אפשר לרכוש ישירות מחברת ביטוח, דרך קופת חולים, או להפעיל עם היציאה מהארץ פוליסת חינם של חברת האשראי.

♦  לא לעשות - אל תרכשו פוליסה מחברה לא מוכרת. רק חברות ביטוח מורשות לספק ביטוח לנוסעים בחו"ל. בנוסף לחברות הביטוח, אפשר לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל מקופות החולים ומחברות האשראי, שלהן הסכמים עם חברות ביטוח.

השכרת רכב מאתר Rentalcars.com :

שירות השכרת הרכב הגדול בעולם! מחברות ההשכרה הכי גדולות  והוא גם בעברית:

 

מסלולים והרחבות פוליסה

♦  כדאי לעשות - הרחבת פוליסת ביטוח בהתאם לתכנית הטיול. למשל, מסלול ביטוח או הרחבת פוליסה המיועדת לכיסוי פעילויות ספורט או אקסטרים. ביטוח נסיעות לחו"ל של הפניקס, לדוגמה, כולל פוליסות מיוחדות לתרמילאים ולמסלולי אקסטרים.

♦  כדאי לעשות - הרחבת פוליסת כבודה, המכסה אובדן או גניבה של ציוד אישי. פוליסה בסיסית בדרך כלל אינה מכסה ציוד יקר יותר כגון מחשב או מצלמה, ובמקרים אלה כדאי לשקול את הרחבת הפוליסה, או לרכוש פוליסה מיוחדת למטען האישי.

♦  כדאי לעשות - הגדלת כיסוי הפוליסה לסכומים גבוהים. פוליסת ביטוח מורחבת מאפשרת, במקרי הצורך, כאשר נראה שהביטוח הבסיסי אינו מכסה את תקרת ההוצאות הרפואיות הצפויות, להגדיל את סכום הכיסוי של חברת הביטוח. למשל, ביטוח רפואי בסיסי מכסה תקרת עלויות מסוימת של יום אשפוז, כאשר חלק ממסלולי הביטוח מאפשרים להגדיל את הכיסוי לסכומים גבוהים יותר.

♦  לא לעשות - לא להסתפק בביטוח בסיסי כאשר ידוע מראש שהפוליסה אינה מכסה הוצאות צפויות של טיפולים רפואיים או פגיעה ברכוש אישי.

בחירת פוליסה בהתאם למצבו הבריאותי של המבוטח

♦  כדאי לעשות - לבחור מסלול ביטוח שמכסה את מצבכם הבריאותי לפני הנסיעה. הביטוח הבסיסי אינו מכסה טיפול בחולים במצב כרוני קיים ונשים הרות. בנוסף, מקרים רפואיים מסוימים אינם מכוסים על ידי חלק מחברות הביטוח. במרבית המקרים מוצעים מסלולי הרחבת ביטוח שמאפשרים לנוסעים כיסוי בקבלת טיפול רפואי בחו"ל, ולעתים - המשך טיפול בארץ.

♦  לא לעשות - לא מומלץ להסתיר את מצבכם הרפואי מחברת הביטוח. מבוטח שלא דיווח לחברת ביטוח על מצב רפואי מסוים, לא יקבל כיסוי עבור הוצאות טיפול שנגרמו ממצבו.

הרחבה לסעיפי ביטוח נוספים

פוליסות מורחבות מכסות הוצאות אחרות, ביניהן ביטולי טיסה, פגיעות צד שלישי ועוד.

♦  כדאי לעשות - לבחור בסעיפים אחרים. למשל, חברות השכרה בחו"ל אינן מבטחות את השוכר עצמו, לכן כדאי לבחור בפוליסה שמכסה פגיעות גוף וצד שלישי.

♦  לא לעשות - לא לוותר על מסמכי הטיפולים הרפואיים ועל תצלומים ממקום האירוע, אותם יהיה עליכם להציג לחברת הביטוח לצורך קבלת כיסוי ההוצאות, בהתאם לפוליסת הביטוח שרכשתם.

לפרטים נוספים על ביטוח נסיעות לחו"ל במחירים מיוחדים היכנסו לאתר הפניקס

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בחו"ל ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 שלום סיגלית,
רוצים להודות לך על תכנון הטיול ששלחת אלינו! על האפשרויות לימים יפים ולימים גשומים, הגיוון, ההסברים המדויקים, נוחות ההתמצאות, אפשרויות הבחירה והנינוחות והתחושה ש"שום דבר לא בלחץ ולא חובה...". אין לנו ספק שמיקום הלינה המוצלח (הן מבחינת המיקום והן מבחינת האיכות והתאמתו לדרישתנו ומשפחתנו), ההמלצות לפעילות, למסעדות, לקניות, לבילוי ולהתארגנות היו גורמים מכריעים בהצלחת הטיול! על אף התשלום עבור התכנון, אין ספק שעזרתך הובילה לחיסכון כספי, כמו גם להפחתת התלבטויות וניצול זמן מעולה ואיכותי. נשמח להשתמש שוב בשירותיך בטיולנו הבאים!!
תודה מכל הלב ושנה טובה מלאה בטיולים מרגשים!
משפחת קלישר, קרית שמונה,  ron100531@gmail.com

♦  אחרי תקופה ארוכה שלא יצאנו לחו"ל החלטנו לטוס להולנד. קראנו הרבה חומר אבל לא הצלחנו לגבש תכנית. כתבתי בגוגול עזרה לתכנון טיול בחו"ל והשם של סיגלית עלה. שיחת טלפון שארכה כשעה , הרבה שאלות של סיגלית והיא יצרה תכנית לשבוע בדיוק מתאימה לנו, טבע,נופים קניות ולינה בכפר נופש. אחד הדברים שהכי עזרו הן הכתובות שהיא ציינה לכל יעד שניתן להטעין לג'י.פי.אס. ההמלצות היו נהדרות,כולל טיפים היכן להחנות ומה כדאי לראות בכל אתר. חזרנו לארץ ולשיגרה טעונים בחוויות שנזכרנו בהם שוב ושוב. תודה סיגלית על עזרתך ותרומתך הרבה. יכול להיות שאנשים יגידו למה צריך יש הכל במחשב, אני אומרת בשביל זה יש מומחים ,חבל להוציא הרבה כסף לטיול ולהרגיש שלא מיצינו את המקום אליו נסענו.

עדית רוזנפלד פתח תקווה

 ♦ המלצות רבות נוספות


חזרה לכתבות אירופה

חזרה לראש הדף