עצות מומחים לבחירת ביטוח נסיעות לחו"ל - עשו ואל תעשו

נכתב ע"י: הפניקס חברה לביטוח

 

ביטוח נסיעות לחו"ל מכסה אתכם, בהתאם לסוג פוליסת הביטוח שרכשתם לפני יציאתכם מהארץ, במקרים של אירועים הכוללים פגיעות בגוף או ברכוש בזמן שהייתכם בחו"ל. קיימות פוליסות נסיעה בסיסיות ופוליסות מורחבות, שמתוכן ביכולתכם לבחור את מסלול הפוליסה המתאימה לכם ולתכנית הטיול שבחרתם ואת היקפה. אז לקראת הטיול המהנה הצפוי לכם בחו"ל, כמה עצות לדרך - מה לעשות ולא לעשות בבחירת פוליסת ביטוח נסיעות.

רכישת ביטוח נסיעות

♦ כדאי לעשות - את רכישת פוליסת הביטוח כדאי לבצע כמה שבועות לפחות לפני הנסיעה. פוליסת נסיעות אפשר לרכוש ישירות מחברת ביטוח, דרך קופת חולים, או להפעיל עם היציאה מהארץ פוליסת חינם של חברת האשראי.

♦  לא לעשות - אל תרכשו פוליסה מחברה לא מוכרת. רק חברות ביטוח מורשות לספק ביטוח לנוסעים בחו"ל. בנוסף לחברות הביטוח, אפשר לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל מקופות החולים ומחברות האשראי, שלהן הסכמים עם חברות ביטוח.

מסלולים והרחבות פוליסה

♦  כדאי לעשות - הרחבת פוליסת ביטוח בהתאם לתכנית הטיול. למשל, מסלול ביטוח או הרחבת פוליסה המיועדת לכיסוי פעילויות ספורט או אקסטרים. ביטוח נסיעות לחו"ל של הפניקס, לדוגמה, כולל פוליסות מיוחדות לתרמילאים ולמסלולי אקסטרים.

♦  כדאי לעשות - הרחבת פוליסת כבודה, המכסה אובדן או גניבה של ציוד אישי. פוליסה בסיסית בדרך כלל אינה מכסה ציוד יקר יותר כגון מחשב או מצלמה, ובמקרים אלה כדאי לשקול את הרחבת הפוליסה, או לרכוש פוליסה מיוחדת למטען האישי.

♦  כדאי לעשות - הגדלת כיסוי הפוליסה לסכומים גבוהים. פוליסת ביטוח מורחבת מאפשרת, במקרי הצורך, כאשר נראה שהביטוח הבסיסי אינו מכסה את תקרת ההוצאות הרפואיות הצפויות, להגדיל את סכום הכיסוי של חברת הביטוח. למשל, ביטוח רפואי בסיסי מכסה תקרת עלויות מסוימת של יום אשפוז, כאשר חלק ממסלולי הביטוח מאפשרים להגדיל את הכיסוי לסכומים גבוהים יותר.

♦  לא לעשות - לא להסתפק בביטוח בסיסי כאשר ידוע מראש שהפוליסה אינה מכסה הוצאות צפויות של טיפולים רפואיים או פגיעה ברכוש אישי.

בחירת פוליסה בהתאם למצבו הבריאותי של המבוטח

♦  כדאי לעשות - לבחור מסלול ביטוח שמכסה את מצבכם הבריאותי לפני הנסיעה. הביטוח הבסיסי אינו מכסה טיפול בחולים במצב כרוני קיים ונשים הרות. בנוסף, מקרים רפואיים מסוימים אינם מכוסים על ידי חלק מחברות הביטוח. במרבית המקרים מוצעים מסלולי הרחבת ביטוח שמאפשרים לנוסעים כיסוי בקבלת טיפול רפואי בחו"ל, ולעתים - המשך טיפול בארץ.

♦  לא לעשות - לא מומלץ להסתיר את מצבכם הרפואי מחברת הביטוח. מבוטח שלא דיווח לחברת ביטוח על מצב רפואי מסוים, לא יקבל כיסוי עבור הוצאות טיפול שנגרמו ממצבו.

הרחבה לסעיפי ביטוח נוספים

פוליסות מורחבות מכסות הוצאות אחרות, ביניהן ביטולי טיסה, פגיעות צד שלישי ועוד.

♦  כדאי לעשות - לבחור בסעיפים אחרים. למשל, חברות השכרה בחו"ל אינן מבטחות את השוכר עצמו, לכן כדאי לבחור בפוליסה שמכסה פגיעות גוף וצד שלישי.

♦  לא לעשות - לא לוותר על מסמכי הטיפולים הרפואיים ועל תצלומים ממקום האירוע, אותם יהיה עליכם להציג לחברת הביטוח לצורך קבלת כיסוי ההוצאות, בהתאם לפוליסת הביטוח שרכשתם.

לפרטים נוספים על ביטוח נסיעות לחו"ל במחירים מיוחדים היכנסו לאתר הפניקס

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

 


חזרה לכתבות אירופה

חזרה לראש הדף