רדקליף Redcliffe

העיירה רדקליף Redcliffe הינה עיירת נופש הממוקמת צפונית לבריסביין, על חוף הים, במרחק של כחצי שעת נסיעה. היא חלק ממפרץ מורטון ומשמשת כנקודת יציאה לטיול באי מורטון (אי חול המתאים לטיול בן יום או יומיים). מידע על האזור באתר: https://www.moretonbay.qld.gov.au.

רדקליף מצטיינת בנקיונה וברחובות ובטיילת המטופחים שלה. מעל מליון תיירים מבקרים בעיר נופש זו מדי שנה. אתר זה היה גם נקודת ההתיישבות הראשונה של אירופאים במדינת קווינסלנד בשנת 1824.
הגישה אל המקום היא דרך גשר ארוך על פני המים אשר בצמוד לו נמצא הגשר הישן שהוביל אל העיירה ואשר משמש כעת רק הולכי רגל, אופניים ודייגים.

הגשר אל רדקליף Redcliffe

בכניסה לעיר ישנו אזור לפיקניק לאורך המים עם נקודת הורדת סירות למים ומזח קטן שעליו ציפורים רבות, בעיקר פליקנים.

שובר גלים ברדקליף Redcliffe

לאורך חופה המזרחי של העיירה חופי רחצה טובים, טיילת ומסעדות וגם בריכה חופשית גדולה צמודה לחוף בדומה לבריכה שיש בסאות'בנק בבריסביין.

בריכה ברדקליף Redcliffe

זוג דייגים מצא לו מקום מקורי לדוג על סלע עמוק בתוך הים!

דייגים לחופי רדקליף Redcliffe

במרכז החוף ישנו מזח גדול ויפה המשמש כטיילת וכעמדה טובה לדייג. על המזח מותקנים אמצעים לשירות הדייגים: כיור ומשטח לניקוי דגים. ראינו זאת במזחים נוספים בסביבה. האוסטרלים ראויים לשבח בכל הנוגע לשירות לנופש, הם מתקינים גרילרים חשמליים חינם, או גרילרים פחמיים שלידם ערימת עצים מוכנה חינם. בכל אתר נופש יש מים, ושרותים צמודים, מגרשי משחקים לילדים ודשא וספסלים לרוב והמזחים כאמור מצויידים באמצעים לשירות הדייג. לא רואים ציוד מושחת כתוצאה של מעשה ונדליזם.

מזח בעיר רדקליף Redcliffe

בצידה הצפוני של העיירה ממוקם נמל דייג עם הרבה סירות דייגים וליד רציפי הדייגים יש מסעדות דגים (איך לא).

רציפי דייגים בעיר רדקליף Redcliffe

מומלץ לאכול באחת ממסעדות אלו אשר בהן קונים את מאכלי הים הטריים, מקבלים אותו בקופסא ויושבים ליד הרציף באחד מהשולחנות הרבים המצויים שם.

מעבר לים, ליד נמל הדייגים רואים ברקע נוף של ההרים היפים הנקראים גלס מאונטיינס.

נוף הגלס מאונטיינס


חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול לאוסטרליה ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 תכנון טיול לאוסטרליה וניו זילנד: היי סיגלית, רצינו להגיד תודה רבה על העזרה והשינוי של הטיול בהתראה קצרה. הטיול היה מעולה, שלחת אותנו למקומות נפלאים, שמחים שעמדת לצידנו גם כשלרגע הכל לא הסתדר (שטפונות בקווינסלנד - ס.בר.) אז רק שתדעי שאנחנו מעריכים ומודים על כך.

 תודה רבה.  שירי וצחי:) קרית אתא

♦  תכנון טיול לניו זילנד: לנסוע ליעד גדול, ומלא אטרקציות, כגון לניוזילנד, לתקופה מוגבלת, בהחלט אתה יכול "ללכת לאיבוד" בין ספרים, אתרים ומפות, גם קשה לקבל פרופורציות. הייעוץ של סיגלית תרם רבות, נתן ארגון, ניצול מקסימאלי של הזמן, לראות, ליהנות ולא להתברבר! כדוגמה, בניוזילנד, חשבנו לנסוע לאי הדרומי בלבד, סיגלית התעקשה, ממש התעקשה שניסע גם לצפוני ומאד צדקה!! בהחלט ממליץ, המלצתי ואמשיך להמליץ על הייעוץ שלה, ובהחלט, בטיולים הבאים שלי ושל משפחתי, ניעזר בה, התשלום סמלי והרווח גדול, רווח לא רק כספי, אלה חוויתי... מאד משתלם.

פיראס קאסם

 ♦ המלצות רבות נוספות

ספרים ומפות בהנחה של %15 לגולשי האתר שלנו:

מדריך אוסטרליה - המדריך המקיף העולם

ומפה מצויינת של אוסטרליה
מדריך טיולים לאוסטרליה     מפת אוסטרליה למכירה

חזרה לכתבות אוסטרליה

חזרה לראש הדף