טיולים בעיר קיינס Cairns וסביבותיה

העיר קיינס

קיינס היא נקודת מוצא מעולה לטיולים לשונית המחסום הגדולה – Great Barrier Reef .

העיר קיינס Cairns ממוקמת בחופה הצפון מזרחי של אוסטרליה בצפון מדינת קווינסלנד כ- 1700 קמ' צפונית לבריסביין ו- 2700 קמ' צפונית לסידני. אוכלוסיית העיר מונה כיום כ- 150 אלף תושבים.
עיר זו נוסדה ב- 1876 במטרה לשמש את כורי הזהב באיזור ואחר כך כנמל להובלת מחצבים וקנה סוכר.

 

בריכה חינם לתושבי העיר קיינס Cairns

 

כיום זוהי עיר תיירותית תוססת, שופעת אטרקציות ומאוד פופולארית בקרב התיירים בעיקר הודות לאקלים הטרופי שלה ולהיותה נקודת מוצא מעולה לטיולים לשונית המחסום הגדולה – Great Barrier Reef ליערות הגשם הטרופיים שבקרבתה וליעדים המיוחדים הנמצאים הלאה בצפון מדינת קווינסלנד. ניתן למצוא היצע של מאות פעילויות ואטרקציות הן בעיר עצמה והן בסביבתה הקרובה והרחוקה יותר. לרשות המבלים בעיר יש היצע של בארים ומועדונים, מופעים וסרטים, קזינו, שוקי לילה מגוונים, גלריות וחנויות מכל סוג. יש בה טיילת ארוכה ויפה לאורך החוף שבליבה בריכה ענקית לרחצה חינם.

הזמנת טיולים מומלצים בקיינס  מאתר ויאטור המוצלח:

שייט מקיינס ושנירקול וצלילה בשונית המחסום הגדולה - Great Barrier Reef Diving and Snorkeling Cruise from Cairns
ניתן להזמין שנירקול / צלילה / טיסה בהליקופטר בשונית. נמשך 8.5 שעות. כולל ארוחה.

טיסה נופית מקיינס מעל לשונית המחסום הגדולה - 30Minute Great Barrier Reef Scenic Flight from Cairns
חצי שעת טיסה. כולל איסוף והחזרה למלונות בקיינס.

יום טיול לקורנדה ברכבל בכיוון אחד וברכבת בכיוון השני:
Skip the Line: Kuranda Scenic Railway Gold Class and Skyrail Rainforest Cableway
נמשך 8 שעות. כולל איסוף והחזרה למלונות בקיינס.

רפטינג חווייתי בנהר טולי כולל ארוחה על האש:
 Tully River Full-Day White Water Rafting from Cairns including BBQ Lunch
כולל איסוף והחזרה למלונות בקיינס. נמשך 12 שעות כולל הסעות.

 

דרכי הגעה:

המרחקים בין ערי אוסטרליה הינם בסדר גודל של אלפי קמ' ולכן מי שנמצא באחת מהערים הראשיות באוסטרליה יגיע לקיינס בטיסה שנמשכת כשעתיים (מבריסביין למשל) ומעלה. המגיעים בטיסה מחו"ל מכיוון בנקוק או הונג קונג יכולים לנחות תחילה בקיינס לבלות בה מספר ימים ולהמשיך דרומה לבריסביין, סידני או מלבורן. לחילופין ניתן לבחור את קיינס כיעד אחרון בדרך חזרה לישראל.

שונית המחסום הגדולה – Great Barrier Reef

לפירוט על טיול לשונית המחסום קראו בכתבה: שייט ווצלילה בשונית המחסום הגדולה – Great Barrier Reef

 

שונית זו המצויה לאורך חופיה הצפון מזרחיים של אוסטרליה הינה אוסף עצום של שוניות ואיים באורך כולל של כ- 2300 קמ' ! השונית מכסה שטח של כ- 350,000 קמ"ר שזה גדול יותר משטחה של בריטניה. בשונית זו כ- 350 סוגים של אלמוגים וכ- 1500 סוגי דגים.

 תצלום מהאוויר של שונית המחסום הגדולה great barrier reef

      התמונה באדיבות  Reef Magic Cruises, Cairns Australia  ©

ניתן להגיע לשונית מהערים והעיירות לאורך חופה הצפוני של קווינסלנד כאשר העיר קיינס היא המוצלחת ביותר לכך הודות להיותה עיר גדולה ותוססת המציעה לתיירים אפשרויות בילוי נוספות מגוונות וכן יש בה נמל גדול יחסית ושדה תעופה בינלאומי שטיסות רבות מגיעות אליו מרחבי העולם.

טיול לעיירת האומנים קורנדה Kuranda וביערות הגשם הטרופיים

פירוט על טיול בקורנדה בכתבה:
טיול לעיירת האומנים קורנדה Kuranda וביערות הגשם הטרופיים

 

העיירה קורנדה Kuranda נמצאת בהרים הטובלים ביערות גשם טרופי במרחק של כ- 35 דקות נסיעה מהעיר קיינס.
ניתן להגיע לעיירה בשלוש דרכים וכולן יפות ומיוחדות. הראשונה, בנסיעה ברכב בכבישים מפותלים בתוך יערות גשם. השניה ברכבת היסטורית ישנה העוברת ביערות וחולפת ליד מפלי ברון Barron Falls המרהיבים ומגיעה בקורנדה לתחנת רכבת ציורית הממוקמת בתוך יער. והשלישית היא באמצעות רכבל Skyrail ארוך (7.5 קמ') מעל ובין צמרות העצים של יער הגשם. כמובן שהכי יפה לשלב ביניהם, לנסוע בכל כיוון באמצעי תחבורה אחר שמוצא חן בעיניכם יותר.

רכבל ארוך המוביל לקורנדה שליד קיינס Skyrail

 


 

חופי העיר קיינס

העיר קיינס יושבת במפרץ רחב ידיים, והנמל שלה נמצא בלב העיר. יש בו מרינת יאכטות וטרמינל גדול המשרת את הספינות הרבות המסיעות מדי יום את המטיילים אל השוניות והאיים של שונית המחסום הגדולה. מהמרינה יוצאת טיילת יפה Esplanade , אשר צמודה לכל אורכה לים עם דשאים ופארקים, שפע פסלים סביבתיים ומסלולי הליכה ברגל וגם לרכיבה באופניים.

טיילת לחופי העיר קיינס Cairns

בלב הטיילת ישנה בריכה רחבת ידיים עם חופים חוליים, משטחי דשא ומשטחי עץ ותושבי העיר והמטיילים בה יכולים להתרחץ בה בחינם.

בריכה לחופי העיר קיינס

הבריכה הוקמה משום שהחוף ליד הטיילת לא מתאים לרחצה ובשפל נחשף שטח בוצי רחב ידיים. בצמוד לבריכה גם מקלחות, שירותים ולוקרים עם מטבעות למעוניינים. בכלל, אוסטרליה יודעת לפנק את תושביה בפארקים יפים המצויידים בכל הדרוש לבילוי בטבע: שולחנות, גרילרים מצויינים, דשאים, שרותים, ומתקני ספורט ובילוי שונים.
חופי הרחצה החוליים הטובים של העיר פרושים בעצם מספר קילומטרים לאורך חופה הצפוני של העיר וניתן להגיע אליהם מכביש החוף הנקרא Captain Cook Highway. משך הנסיעה אליהם בין 10 ל-35 דקות מהעיר. צמוד לחופים אלו בנויים גם הפרברים הצפוניים של העיר.
החוף הראשון Mechans Beach נמצא ממש לאחר שדה התעופה והוא הסמוך ביותר למרכז קיינס.

חוף רחצה צפונית לעיר קיינס Mechans Beach

החוף חולי אולם הוא סמוך לשפך נהר ולכן פחות מומלץ בגלל הסיכון של תנינים שאוהבים להיות יותר ליד שפכי נהרות. בכלל בכל החופים בקיינס וצפונה ממנה ישנם שלטי אזהרה למתרחצים שישנה במקום סכנה של תנינים ושל מדוזות ארסיות קטלניות (העונה העיקרית שלהן היא בקיץ האוסטרלי כשהמים חמים יותר בין נובמבר לאפריל). כמובן ששלטים אלו הוציאו לי את כל החשק להתקרב למים גם כשהחוף חולי והמים נעימים לרחצה אבל זה לא מונע מהרבה מקומיים לטבול במים, נו כל אחד מתרגל לחיות בביצה שלו...

חמש דקות נסיעה צפונה מחוף זה מצוי חוף Holloways Beach ולאחר עוד 5 דקות מצוי חוף Yorkeys Knob Beach. החופים Trinity ו- Kawarra נמצאים 25 דקות נסיעה מקיינס. בחוף Kawarra רצועת חוף חולי עם צל משורת עצים הסמוכה לחוף.

חוף רחצה צפונית לעיר קיינס באוסטרליה Holloways Beach

אחרי Kawarra נמצא חוף Clifton Beach שבהמשכו צמוד לחוף Palm Cove Beach.
חוף Palm Cove Beach הינו החוף המוצלח ביותר של קיינס ואף נחשב כאחד הטובים באוסטרליה. (לא בעיני, בגלל הסיכון של תנינים ומדוזות ארסיות). הוא נבחר כחוף הנקי ביותר בקווינסלנד והידידותי ביותר בצפון קווינסלנד. זהו חוף ארוך עם חול נעים ולאורכו עצי דקלים המקנים לו יופי וצל נעים לנופשים על החוף. בקצה החוף מצוי מסלול בטון להורדת סירות למים ואחריו רציף ארוך הנמשך עמוק לתוך הים ועליו דייגים רבים המנסים לדוג ממנו. מעבר לשורת העצים שלאורך החוף מצויים מלונות, מסעדות ובתי קפה. יש במקום גם השכרת מפרשיות, קיאקים ואופנועי ים. כמובן שיש בחוף גם גרילרים טובים ושולחנות לפיקניק.

חוף רחצה צפונית לעיר קיינס באוסטרליה Palm Cove Beach

 

בסמוך לחוף זה מצויות אטרקציות תיירות מעניינות נוספות:

הרכבל הארוך מעל ליערות הגשם המוביל לקורנדה kuranda skyrail
גן חיות טרופי Cairn Tropical Zoo
גן חיות לילה Cairn Night Zoo
חנויות מכרות אבני החן אופל Outback Opal Mine
ופארק תנינים של Hartley.

החוף הבא והמרוחק ביותר מקיינס (35 דקות מהעיר) הוא Ellis Beach.


חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול לאוסטרליה ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 תכנון טיול לאוסטרליה וניו זילנד: היי סיגלית, רצינו להגיד תודה רבה על העזרה והשינוי של הטיול בהתראה קצרה. הטיול היה מעולה, שלחת אותנו למקומות נפלאים, שמחים שעמדת לצידנו גם כשלרגע הכל לא הסתדר (שטפונות בקווינסלנד - ס.בר.) אז רק שתדעי שאנחנו מעריכים ומודים על כך.

 תודה רבה.  שירי וצחי:) קרית אתא

♦  תכנון טיול לניו זילנד: לנסוע ליעד גדול, ומלא אטרקציות, כגון לניוזילנד, לתקופה מוגבלת, בהחלט אתה יכול "ללכת לאיבוד" בין ספרים, אתרים ומפות, גם קשה לקבל פרופורציות. הייעוץ של סיגלית תרם רבות, נתן ארגון, ניצול מקסימאלי של הזמן, לראות, ליהנות ולא להתברבר! כדוגמה, בניוזילנד, חשבנו לנסוע לאי הדרומי בלבד, סיגלית התעקשה, ממש התעקשה שניסע גם לצפוני ומאד צדקה!! בהחלט ממליץ, המלצתי ואמשיך להמליץ על הייעוץ שלה, ובהחלט, בטיולים הבאים שלי ושל משפחתי, ניעזר בה, התשלום סמלי והרווח גדול, רווח לא רק כספי, אלה חוויתי... מאד משתלם.

פיראס קאסם

 ♦ המלצות רבות נוספות

 

ספרים ומפות בהנחה של %15 לגולשי האתר שלנו:

מדריך אוסטרליה - המדריך המקיף העולם

ומפה מצויינת של אוסטרליה
מדריך טיולים לאוסטרליה     מפת אוסטרליה למכירה

חזרה לכתבות אוסטרליה

חזרה לראש הדף