ההרים הכחולים - מערבית לסידני

כתבות נוספות על סידני וסביבתה:
טיולים מומלצים בעיר סידני (חלק א')
טיולים מומלצים בעיר סידני (חלק ב')

 ההרים הכחולים, Blue Mountains, נמצאים מערבית לסידני במרחק של כ – 130 ק"מ והנסיעה אליהם מסידני אורכת כשעתיים לכל כיוון. חלק מהדרך היא אוטוסטראדה מהירה וחלק היא דרך עירונית ובין עירונית. היישוב המרכזי אליו מגיעים בהרים הכחולים, בו ממוקמות האטרקציות המפורסמות נקרא קטומבה, Katoomba.

♦ הזמנת טיול מודרך להרים הכחולים בקבוצה קטנה מאתר ויאטור:
 Small-Group Blue Mountains Day Trip from Sydney Including Wentworth Falls
כולל איסוף והחזרה ממלונות מרכזיים. נמשך 10 שעות.

 

בקטומבה מגיעים תחילה אל לנקודת תצפית הטובה ביותר על ההרים הכחולים, לנקודה קוראים Echo Point. במקום זה יש מרכז מבקרים שמיועד יותר למכור לינה וסיורים. החניה בתצפית זו היא בתשלום, 3.5$ לשעה (חייבים לשלם לפחות לשעה). במקומות האחרים באיזור החניה חינם. שעה אחת במקום מספיקה כדי לראות את הנוף היפה מהתצפית ולצאת לטיול הליכה אחד אל סלעי שלושת האחיות שאורך כחצי שעה הלוך ושוב, כולל טיפוס במדרגות תלולות וצפייה מקרוב בסלעי שלושת האחיות.

מנקודה זו נשקף נוף של סדרת הרים מיוערים עד למרחקים, משמאל לנקודת התצפית ניצבים להם שלושת הצוקים של "שלושת האחיות" המפורסמים מכל הגלויות, ומימין רואים את הרכבלים שמסיעים את המטיילים לצפייה בנוף עוצר הנשימה.

שלושת הצוקים של "שלושת האחיות" בהרים הכחולים ליד סידני
ההרים הכחולים ליד סידני
מצוקים בהרים הכחולים

לאחר מכן כדאי לבקר באתר הרכבלים שנקרא Scenic World . יש במקום זה, שני רכבלים ורכבת מאוד תלולה שמוסעת ע"י כבל. אפשר לקנות קומבינציות שונות של טיול באמצעים אלו, למשל כרטיס משולב שעולה 28$ למבוגר, כולל: ירידה ברכבת, הליכה רגלית בתחתית המצוק בתוך יער גשם אל הרכבל התחתי. משם עליה חזרה ברכבל לתחנת היציאה ומתחנת היציאה עליה לרכבל האופקי שעובר הלוך ושוב למול המפלים, Katoomba Cascades.

הרכבל בהרים הכחולים ליד סידני Scenic World Scenic World רכבל בהרים הכחולים ליד סידני רכבת בהרים הכחולים ליד סידני

ברכבת התלולה, כדאי לשבת בשורה ראשונה, הרכבת יורדת במישור מאוד משופע, בזווית של כ- 50 מעלות. אורך המסלול כארבע מאות מטר ויורדים מאתיים מטר גובה. למטה ישנם מספר מסלולי הליכה של 10- 30 דקות בתוך יער הגשם בהם רואים בין היתר אתרים הקשורים למכרה פחם שהיה פעם במקום זה.

בעליה חזרה ברכבל נשקף הנוף היפה של ההרים הקרובים והרחוקים.כשמגיעים למעלה בחזרה לנקודת המוצא (בה יש כמובן חנות מזכרות גדולה) עוברים לרכבל השני הנוסע במסלול אופקי ועובר בגובה רב אל ראש הצוק שממול לתחנה זו. ברכבבמרכז הרכבל רצפה מזכוכית שבתחילה היא אטומה והופכת לשקופה לאחר שהרכבל מתקדם ונמצא מעל לתהום. מי שיש לו פחד גבהים לא חייב לעמוד על רצפת הזכוכית.

הרכבל חולף באיטיות בסמוך למפלים גבוהים וגם ממנו תוכלו לחזות ב"שלוש אחיות" המפורסמות. אפשר לרדת בצוק שממול ולצאת לטיול הליכה משם עד אל צוקי שלושת האחיות, בערך שעה הלוך ושוב. מידע מפורט על אתר זה ניתן למצוא באתר האינטרנט של הרכבלים של: Scenic World .

נקודת תצפית נוספת מומלצת נמצאת ב-Blackheath ליד מרכז מידע למבקרים (כדאי להיכנס אליו אם כבר נמצאים שם) ונקראת Govetts Leap והיא מרוחקת כעשרה קמ' מערבה לקטומבה. החניה בנקודה זו ממש סמוכה לנקודת התצפית ורואים משם את נוף ההרים עד למרחקים והפעם מזווית שונה לגמרי מהתצפיות האחרות והנוף יפה מאוד. ניתן גם משם לצאת לשביל הליכה קצר וקל המגיע למפל.

משך הטיול המתואר, בו רואים ומטיילים באתרים העיקריים במקום, אורך כשמונה שעות והוא כולל את הנסיעה הלוך ושוב לסידני אשר מהווה מחצית מזמן זה. כמובן שיש באיזור נקודות תצפית נוספות ומסלולי הליכה רבים למי שמעוניין ויש לו זמן נוסף לבלות במקום.

אפשר לשלב בדרך הלוך או חזור מסידני ביקור בפארק חיות הבר המוצלח Featherdale  בו מגוון גדול של חיות אוסטרליות אופייניות. ניתן ללטף שם קואלה, להאכיל אמו וקנגרו מכל הגדלים והמינים (כולל קנגרו לבקן), לראות חיות כיס נפוצות אחרות כגון: שדים טזמנים, וומבטים, אקידנות (קיפודים אוסטרליים) ולפגוש את מיטב הציפורים האוסטרליות, לצד תנינים, נחשים, לטאות ענק ושאר החיות הפחות סימפטיות המתגוררות אף הן במדינה עצומה זו.

 
לטאות בפארק חיות הבר ליד סידני Featherdale קנגורו לבן בפארק חיות הבר ליד סידני
קואלה בפארק חיות הבר ליד סידני


חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול לאוסטרליה ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

המלצות מטיילים:

 תכנון טיול לאוסטרליה וניו זילנד: היי סיגלית, רצינו להגיד תודה רבה על העזרה והשינוי של הטיול בהתראה קצרה. הטיול היה מעולה, שלחת אותנו למקומות נפלאים, שמחים שעמדת לצידנו גם כשלרגע הכל לא הסתדר (שטפונות בקווינסלנד - ס.בר.) אז רק שתדעי שאנחנו מעריכים ומודים על כך.

 תודה רבה.  שירי וצחי:) קרית אתא

♦  תכנון טיול לניו זילנד: לנסוע ליעד גדול, ומלא אטרקציות, כגון לניוזילנד, לתקופה מוגבלת, בהחלט אתה יכול "ללכת לאיבוד" בין ספרים, אתרים ומפות, גם קשה לקבל פרופורציות. הייעוץ של סיגלית תרם רבות, נתן ארגון, ניצול מקסימאלי של הזמן, לראות, ליהנות ולא להתברבר! כדוגמה, בניוזילנד, חשבנו לנסוע לאי הדרומי בלבד, סיגלית התעקשה, ממש התעקשה שניסע גם לצפוני ומאד צדקה!! בהחלט ממליץ, המלצתי ואמשיך להמליץ על הייעוץ שלה, ובהחלט, בטיולים הבאים שלי ושל משפחתי, ניעזר בה, התשלום סמלי והרווח גדול, רווח לא רק כספי, אלה חוויתי... מאד משתלם.

פיראס קאסם

 ♦ המלצות רבות נוספות

 

ספרים ומפות בהנחה של %15 לגולשי האתר שלנו:

מדריך אוסטרליה - המדריך המקיף העולם

ומפה מצויינת של אוסטרליה
מדריך טיולים לאוסטרליה     מפת אוסטרליה למכירהחזרה לכתבות אוסטרליה

חזרה לראש הדף