כרטיסי כניסה לפארקי שעשועים בארה"ב: חבילות מוזלות, הנחות וטיפים

טיול משפחתי לארה"ב הוא טיול יקר למדי. רבים עושים "דוקטורט" בנושא כרטיסי הטיסה, בודקים, משווים, מזמינים מראש וחוסכים מאות עד אלפי דולרים.
אך אחת מהעלויות המשמעותיות הנוספות בטיול הן עלויות כרטיסי הכניסה לפארקי השעשועים. מחירי הפארקים מתייקרים מדי שנה בדרך כלל פעמיים בשנה (אני עוקבת אחרי המחירים כבר 20 שנה ותמיד המחירים רק עולים! מחיר כרטיס התייקר מאז שנת 2000 כמעט פי 5!!!), ובפארקים של דיסני ויוניברסל כבר עברו מזמן את רף ה-100 דולר לכרטיס למבוגר. בפארקים הללו כל ילד מעל גיל 9 נחשב למבוגר כך שלמשפחה בת 5 נפשות עם ילדים בני 9 ומעלה עלות כניסה לפארק ליום בודד היא מעל 500 דולרים! זה לא כולל פאסים לקיצור תורים שלעיתים מכפילים את המחיר, לא כולל אוכל ושתייה שאף הם מאד יקרים בפארקי שעשועים, לא כולל מתקני קליעה לזכייה בדובונים וכמובן לא כולל קניית מזכרות בשלל חנויות המזכרות הממוקמות ביציאה מכל מתקן.

גם כאן כדאי להיערך מראש ובדיוק כמו בנושא כרטיסי הטיסה (וגם הלינה) לבדוק, להשוות ולהזמין כמה שיותר זמן מראש על מנת להרוויח את עליית המחירים הבאה. הזמנת כרטיסים מראש עוזרת לכם גם בתחשיב הכלכלי של הנסיעה ובחלוקת העלויות לאורך זמן וגם חוסכת עמידה בתורים ארוכים בקופות בפתח הפארקים או בזבוז זמן טיול בהשוואות ושיטוט בין קופות כרטיסים מקומיות.

 

אפקוט

 

 

שני היעדים הפופולאריים ביותר למשפחות לבילוי בפארקי שעשועים הם כמובן:

אורלנדו בפלורידה ובקליפורניה: לוס אנג'לס וסאן דייגו.

חשוב להדגיש שכרטיסי הכניסה תקפים רק לאותה מדינה! מי שמגיע גם לפלורידה וגם לקליפורניה לא יכול לרכוש כרטיס משולב לשתי המדינות. אין קשר בין רכישת כרטיסים בכל אחת מהמדינות.

 


כרטיסי כניסה לפארקי השעשועים באורלנדו, פלורידה:

עקב המבחר העצום של פארקי שעשועים באורלנדו והימים האינטנסיביים והארוכים בפארקים, לא ניתן וגם לא רצוי לבקר בכל פרקי השעשועים של אורלנדו גם אם אתם מגיעים לשם לעשרה ימים. בהתאם לפארקים שתבחרו יש לבחון אילו חבילות כרטיסים הכי אטרקטיביות עבורכם.

 

אתר אמין ומוצלח בו ניתן לרכוש כרטיסים לכל פארקי השעשועים שהזכרתי באורלנדו ולעוד רבים נוספים הוא:

 

Best of Orlando

ניתן לרכוש בו כרטיסים במחירים מוזלים ואטרקטיביים גם לאטרקציות רבות נוספות באורלנדו, כגון: מרכז החלל בכיפ קנאבראל, שייט ברחפת בביצות, ארוחות ערב עם מופעים ועוד.

 

אתר נוסף מצויין (אתר האטרקציות והסיורים הגדול בעולם) בו ניתן לרכוש כרטיסים במחירים אטרקטיביים לחלק מפארקי השעשועים והמים ולשפע אתרי תיירות נוספים באורלנדו ובכל רחבי העולם  הוא:

 VIATOR

 

"חבילות כרטיסים" הכוללות כניסה למספר פארקי שעשועים יכולות לחסוך הרבה כסף. הבעייה העיקרית היא שלא כל פארקי השעשועים שייכים לאותה חברה, להיפך: יש חברות מתחרות המעוניינות שתבקרו רק ברשת הפארקים שלהם וכמה שיותר זמן ולא תספיקו בכלל להגיע לרשת פארקי השעשועים המתחרה, לכן הם נותנים במתנה או במחיר מגוחך ימים נוספים מעל מספר ימים מסויים על מנת שתגיעו רק אליהם ולא למתחרים.

דוגמא טובה לכך הם פארקי השעשועים בדיסניוורלד, אורלנדו:


באורלנדו יש לדיסני ארבעה פארקי שעשועים גדולים:

מג'יק קינגדום, מרכז אפקוט, דיסני הוליווד וממלכת החיות. בנוסף יש לדיסני שני פארקי מים ועוד מספר אטרקציות קטנות נוספות. (מידע מפורט על פארקי השעשועים באורלנדו בכתבה: אורלנדו פלורידה - פארקי שעשועים).

כרטיס ליום או ליומיים לפארקי השעשועים של דיסני הוא הכי יקר. חבילה ל-3 ימים נותנת הנחה צנועה ואילו חבילה ל-4 ימים כבר נותנת הנחה משמעותית. כל יום נוסף מוזיל משמעותית את עלות הכניסה היומית לפארקים. החבילה הבסיסית אינה כוללת את פארקי המים, להם צריך לרכוש כרטיסים נפרדים (המחיר תלוי במועד הטיול. יש מחיר זול יותר למגיעים מחוץ לעונה: כלומר, לא ניתן להשתמש בו בין מאי לאוגוסט).
הכרטיסים הבסיסיים מאפשרים כניסה לפארק מסויים לכל היום. לא ניתן לעבור לפארק אחר. יש כרטיסים בשם "הופר" HOPPER המאפשרים מעבר בין פארקי שעשועים באותו יום. הם יקרים משמעותית וממש לא משתלמים! כל פארק הוא ענקי וגם יום שלם לא מספיק אז ממש אין צורך וטעם בכרטיס יקר המאפשר מעבר. הסתפקו בכרטיסים הבסיסיים.
שימו לב שברבים מהאתרים (כולל באתר הרשמי של דיסני!) מחירי הכניסה לא כוללים מס מדינה ולכן מחיר של 99 דולר הוא למעשה 105.5 דולר (זה המחיר הזול ביותר ליום כניסה למבוגר לפארק אחד של דיסני לא בעונת התיירות נכון למאי 2017).

אך אורלנדו היא ממש לא רק דיסני, למעשה בני נוער מעדיפים בהרבה את פארקי השעשועים שופעי האקשן והחידושים של יוניברסל: אולפני יוניברסל ואיי ההרפתקאות.

 

פארק פופולארי נוסף שאינו שייך לדיסני הוא "עולם הים" . בנוסף שני פארקי המים הכי חדישים  ומוצלחים באורלנדו אינם שייכים לדיסני: אחד צמוד לעולם הים: "אקוואטיקה", אשר ניתן לרכוש לו כרטיס בפני עצמו, אך יותר משתלם לרכוש כרטיס משולב עם "עולם הים" והשני החדיש מכולם (מיוני 2017) שייך ליוניברסל ושמו Universal's Volcano Bay . ניתן לרכוש כרטיס משולב לפארק המים של יוניברסל עם שני פארקי השעשועים של יוניברסל במחיר מוזל.
למעשה ביוניברסל ניתן לרכוש כרטיס ליום לאחד מהפארקים (כמובן הכי יקר), כרטיס ליומיים לשני פארקי השעשועים של יוניברסל או כרטיס לשלושה ימים הכולל גם את פארק המים. גם כאן ניתן אך יקר ולא משתלם לרכוש כרטיס המאפשר מעבר באותו יום בין הפארקים.

 

אבובים

 

פארק שעשועים נוסף באורלנדו המתאים במיוחד לילדים צעירים הוא "לגולנד פלורידה" אשר לו אין קשר עם הפארקים של יוניברסל או דיסני. ללגולנד גם פארק מים המתאים במיוחד לקטנטנים.

ליוניברסל כרטיסים לקיצור תורים בשם "אקספרס פאס" שמספרם מוגבל. מחירם תלוי במועד הביקור (ככל שהעונה יותר עמוסה- מחיר קיצור התורים עולה. את כרטיס קיצור התורים ניתן לרכוש רק באתר האינטרנט של יוניברסל (או בתוך הפארק אם עוד נותרו כרטיסים. מומלץ ביותר מראש!)
אין באורלנדו "חבילות כרטיסים" המשלבות את הפארקים של החברות המתחרות, במיוחד לא משולב של דיסני ויוניברסל. מי שמוכר לכם "חבילה" המשלבת את שניהם, אינו אמין! היזהרו!

בדרך כלל משתלם לרכוש כרטיסים לפארקי השעשועים מכל הסוגים באתרי הזמנות אמינים ומוזלים. המחירים בהם בדרך כלל זולים מאשר באתרים הרשמיים של הפארקים או מאשר אצל סוכני הנסיעות בארץ. ההנחות אינן גדולות ומסתכמות במספר דולרים לאדם ליום לפארק. אך למשפחה בת חמש נפשות המבקרת בחמישה פארקים גדולים תוכלו לחסוך 100-150 דולר.

הבעיה היא שיש יותר מדי אתרים ולא כולם אמינים. אל תתפתו לרכוש כרטיסים בחצי מחיר. אין דבר חוקי כזה! אולי תשלמו פחות אבל תישארו מחוץ לפארקים...

אל תרכשו כרטיסים משומשים! יש נוכלים רבים הסוחרים בהם ורבים נופלים בפח וקונים כרטיסים לא תקינים ומאבדים את כספם. זה גם לא חוקי!

 

 

כרטיסי כניסה לפארקי השעשועים בקליפורניה

בקליפורניה מספר פארקי השעשועים והאפשרויות קטן יותר מאשר באורלנדו, אך גם שם יש שפע פארקים של חברות מתחרות.

בקליפוניה חבילת הכרטיסים המשתלמת ביותר היא:

Southern California CityPASS

הכוללת כניסה לשלושה ימים (עם מעבר בין הפארקים) בשני הפארקים של דיסני, כניסה ל"עולם הים" בסאן דייגו, כניסה ללגולנד קליפורניה וכניסה לגן החיות או לפארק הספארי של סאן דייגו. כמובן שהכרטיס משתלם רק למי שמתכנן לבקר בכל פארקי השעשועים ואתרי התיירות הכלולים בכרטיס. למי שמעוניין רק בחלק מהאטרקציות כדאי לחפש פתרון אחר.

 

כרטיס מצויין ומשתלם נוסף הוא GO CARD LOS ANGELES הכולל 34 אטרקציות בעיר, כולל פארקי שעשועים ומים. הכרטיס הינו מודולרי ומחירו תלוי במספר הימים שמעוניינים להשתמש בו.
השוו מחירי כרטיסי כניסה גם באתר האמין והענקי ויאטור: VIATOR LOS ANGELES ו – VIATOR SAN DIEGO

 

מידע על פארקי השעשועים של לוס אנג'לס באתר: פארקי שעשועים באזור לוס אנג'לס.

בנוסף לשני הפארקים של דיסני: דיסנילנד וחוויית קליפורניה, לפארק אולפני יוניברסל, לפארק רכבות ההרים "ששת הדגלים" ולפארק "חוות התות של נוט" יש בלוס אנג'לס גם שני פארקי מים מצויינים ובסאן דייגו את עולם הים, פארק המים הצמוד לו "אקווטיקה" ופארק "לגולנד קליפורניה" (צפונית לסאן דייגו בקרלסבד).

גם בקליפורניה, בדומה לאורלנדו, מתייקרים מדי שנה מחירי הכרטיסים לפארקי השעשועים וגם כאן מומלץ להקדים ולרכוש כרטיסים מראש, באינטרנט. היכן שניתן, בעונה הבוערת מומלץ בחום לרכוש כרטיסים לקיצור תורים.

 


על מנת לחסוך זמן, טירטור ועוגמת נפש מומלץ בנוסף לרכישת כרטיסי כניסה מראש גם לקרוא את הכתבה שלי: עיצות למבקרים בפארקי שעשועים

 

דיסנילנד

 

כתבות בנושא פארקי שעשועים ומופעים: אורלנדו פלורידה - פארקי שעשועים  | פארקי שעשועים באזור לוס אנג'לס | פארקי שעשועים בקרבת וושינגטון הבירה | פאסים לקיצור תורים בפארקי שעשועים בארה"ב | מופעים בלאס ווגאס | אטרקציות בלאס וגאס | ארוחת ערב עם מופע באורלנדו


מידע מפורט נוסף על כל היעדים המעניינים בארה"ב יש בספר שלי: "ארצות הברית למשפחות" מאת סיגלית בר.

מדריך טיולים ארצות הברית למשפחות

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול בארה"ב ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים 

לכתבות בנושא פארקי שעשועים לחצו כאן.