טיול בעיירת האדרנלין קווינסטאון Queenstown

עיירת נופש הידועה כבירת הספורט האתגרי של ניו זילנד. היא ממוקמת בדרום מערב האי הדרומי של ניו זילנד, בחבל אוטגו לחופו של אגם וקאטיפו Lake Wakatipu.
זו העיירה התוססת ביותר באי הדרומי, בפרט בצידו המערבי, עם מרכז השופע בילויי לילה, מסעדות ופאבים.

קווינסטאון ניו זילנד Queenstown

 

שמה ניתן לה בעקבות הערתו של אחד המבקרים הראשונים שאמר "it is beautiful enough for a Queen" "יופיו של המקום מתאים למלכה", והיא אכן עיירה ציורית ויפייפיה מאין כמוה.

מצנח רחיפה

מצנח רחיפה בקווינסטאון

 

קפיצת בנג'י Bungy

קווינסטאון היא "מולדת" הבאנג'י וכיום יש בה מספר אתרי באנג'י.
המוצלח מכולם הוא AJ Hackett Bungy הממוקם בגשר "קאוואראו" KAWARAU שהיה המקום הראשון בו קפצו באנג' בניו זילנד. מומלץ (גם למי שלא מתכנן לקפוץ) לצפות במספר קפיצות באנג'י מהגשר (ממש כיף ומרתק להסתכל בקופצים המתרגשים לפני הקפיצה, זה אתר בו אפשר לראות את הקופצים מכל הכיוונים) ואח"כ לערוך סיור מודרך באתר שכולל סרט על תולדות הבאנג'י ונפלאותיו והסברים והדגמות על סוגי החבלים ואופן הכנתם, אתרי הבאנג'י השונים וכד'. באתר מתבצעת קפיצה מגשר לתוך נהר והקופץ יכול לבחור האם לטבול במי הנהר ועד כמה. אחרי הקפיצה מפנים את הקופץ בסירה לרציף קטן סמוך.

 

קפיצת בנג'י מגשר בקווינסטאון

 

קפיצת בנג'י מגשר בקווינסטאון

חובבי האקסטרים ימצאו בה הרבה יותר מבאנג'י:
פעילות מדליקה (לנועזים בלבד) היא: Shotover Canyon Swing סוג של באנג'י בו קופצים מצד אחד של מצוק מעל לנהר לצידו השני בנדנדת חבלים ענקית.

 

סרטונים של קפיצות  הבנג'י הללו ושל שייט בסירה מהירה:

שייט בסירה מהירה

פעילות מסחררת נוספת היא שייט פראי ב"שוטאובר ג'ט" Shotover Jet -זהו שייט בן כ- 25 דקות בנהר בתוך קניון צר וציורי. בכל סירה כ- 12 איש ונהג מאד מנוסה שמנווט את הסירה במהירות גבוהות בסיבובים חדים במים רדודים בין סלעים. מדי פעם הוא מסובב את אצבעו להכין את נוסעיו לסיבוב ועושה סיבוב של 360 מעלות במקום. במהלך השייט הוא עוצר להסברים על המקום ועל הסירה ויכולותיה. חוויה מוצלחת ומומלצת ביותר (למרות המחיר הגבוה). יש מספר חברות מתחרות, אך זו הטובה מכולן!

שייט בסירה מהירה בקווינסטאון ניו זילנד

תצפית על קווינסטאון

חובה לעלות בגונדולה אל פסגת ההר Skyline Queenstown – Gondola. הנוף הנשקף במהלך הנסיעה ברכבל ומפסגת ההר נפלא: רואים את העיר הקטנה במלוא הדרה, יושבת על אגם עם מים תכולים, מלאים בסירות, בשמיים דאונים רבים ובסמוך קופצים ב'אנגי. בפסגה ממוקמת נקודת המוצא של ה"לודג'" LUGE, זוהי מעין מזחלת אישית, המזכירה מאד מגלשה אלפינית, אך נוסעים בה במסלול משופע המזכיר מסלול מירוצים מפותל, לא מחוברים לכבל או מוט.

רכבל בקווינסטאון Skyline Queenstown – Gondola

ה"לודג' בקווינסטאון" LUGE

בפסגת ההר יש גם מסלולי טיול רבים ברגל. מסלול קל ומוצלח הוא מסלול מעגלי בן כחצי שעה. לכל אורכו נקודות תצפית מוצלחות (בחלקן רואים את הנוף בתוך מסגרת גדולה של תמונה. רעיון נחמד שמאפשר לצלם תמונות מקסימות) על העיר, האגם, מסלול הלודג', הגולשים בדאונים מההר והיער הסמוך. חלק מהמסלול עובר בתוך חורשה.

צניחה חופשית

קוויסנטאון היא גם בירת הצניחות החופשיות של ניו זילנד. אם אין לכם פחד גבהים ואתם מוכנים להשקיע סכום כסף ניכר בתענוג, זה המקום להתנסות בכך! מידע נוסף באתר: NZONE Skydive .

אטרקציות נוספות

בעיירה מבחר גדול של אפשרויות טיול נוספות, למשל היא מוצלחת לטיולי אופניים, רכיבה על סוסים, שייט מכל הסוגים, פאראסיילינג או סתם לטיול ברגל בגני קווינסטאון Queenstown Gardens הממוקמים על לשון יבשה המוקפת במים בקרבת מרכז העיר.
מוצלח לשלב טיול בסגווי בקווינסטאון Segway on Q בנופים יפים, כולל בעליות וירידות רבות לאורך המרינה, גני קווינסטאון והשכונות הסמוכות.
מידע נוסף על קווינסטאון ושלל האטרקציות שלה באתר התיירות הרשמי של העיירה.
בסמוך לקווינסטאון ממוקמת העיירה הקטנה ארוטאון Arrowtown , עיירה משומרת של בהלה לזהב בה ניתן לסייר בין הבתים המשומרים לאורך הנהר ואפילו "לכרות זהב".

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול מקצועי לניו זילנד ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים


כתבות על יעדים נוספים באי הצפוני:
אוקלנד, וולינגטון, רוטורואה, אגם טאופו, מערות וויטומו, קרוז סביב ניו זילנד, טונגרירו, מפרץ האיים, הר געש טאראנאקי

כתבות על יעדים נוספים באי הדרומי:
קרייסצ'רץ', קווינסטאון, דנידין, טה אנאו ומילפורד סאונד, הר קוק, קרחונים, קרוז סביב ניו זילנד, וואנקה, מעבר ארתור

ספרים ומפות בהנחה של 15% לגולשי האתר שלנו:

מדריך ניו זילנד - המדריך המקיף העולם

מפת נאשיונל גאוגרפיק של ניו זילנד

מדריך ניו זילנד מפת ניו זילנד