טיול להר הגעש אסקיה Askja במרכז איסלנד

הנוף של הר הגעש אסקיה הוא נוף ייחודי שקשה להאמין כי אכן קיים במציאות. לאחר נסיעה ארוכה ומתישה, על כביש עפר משובש, תגיעו ללוע הר הגעש Viti שקרס וכיום מלא במים תכולים ומדהימים. התפרצות הר הגעש התרחשה בשנת 1875 ובעקבותיה התכסה האזור בשכבת אפר עבה. הלוע שנוצר נחשב לעמוק ביותר באיסלנד ועומקו הוא 217 מ' וכיום אמיצים בלבד יורדים אליו ומנסים לשכשך במימיו. המים לא חמים במיוחד ומזג האוויר הקר מסביב מקשה על הכניסה למים.

 

 

דרכי הגעה: הדרך הארוכה לאסקיה עוברת בכביש F88 שהוא כביש עפר משובש וקופצני מאוד, המחייב רכב 4X4. הנסיעה לכל כיוון אורכת כשלוש שעות ומחייבת חציית מספר נהרות. אם לא תרצו או תוכלו לעשות את הדרך בעצמכם, תוכלו להזמין סיור מודרך ברכב שטח מיוחד, היוצא לרוב מאגם Myvatn.

 

חברות מקומיות המציעות טיולים לאסקיה:

JRJ היא חברה משפחתית של אב ובנו המוציאים טיולים מודרכים לאזורים שונים באיסלנד כמו אגם מיווטאן, "מעגל הזהב" ועוד. ההדרכה מצויינת, הנסיעה בטוחה והמחירים נוחים.

 ♦ Askja tours

Viking travel

NAT

Saga travel  

 

 

הנוף הירחי והשממה בדרך לאסקיה

הנוף הירחי והשממה בדרך לאסקיה

 

מפלי  askja

מפלים בדרך לאסקיה

 

 

טיול ג'יפים עם ג''קוב, המדריך המקומי טיול ג'יפים

בדרך לאסקיה, בטיול ג'יפים עם ג''קוב, המדריך המקומי מחברת JRJ

 

סרטון קצר על חציית נהר ברכב:

 

הלוע המיוחד והנוף באסקיה

הלוע המיוחד והנוף באסקיה

 

 

מערת הקרח Kverkfjoll

40 ק"מ דרומית לאסקיה נמצא רכס ההרים Kverkfjoll, שיושב בצידו הצפוני של הקרחון הגדול, Vatnajokull. הרכס מורכב משתי פסגות הרים גבוהות: הר אחד מתנשא לגובה של 1860 מ' וההר הגבוה יותר מגיע לגובה של 1920 מ'. מתחת לקרחון ישנה מערת קרח שאורכה 30 ק"מ, בה עובר זרם מים חמים. התופעה הטבעית הייחודית של מים חמים הזורמים תחת קרחון מושכת מידי שנה מטיילים הרפתקנים רבים. עם זאת, יש לזכור כי מדובר באזור פעיל מאוד מבחינה געשית וגושי קרח עלולים לקרוס מגג המערה, ולכן יש להישמע להוראות הפקחים והמדריכים המנוסים ולהיוועץ בהם טרם היציאה לטיול. מערת הקרח מרהיבה ביופייה והצבעים הנשקפים ממנה משכרים ומהפנטים. טיולים למערת הקרח יוצאים לרוב מאגם Myvatn ובדרך כלל מדובר באותן חברות המציעות טיול מאורגן לאסקיה. ניתן לשלב את שתי האטרקציות בטיול מאורגן אחד, שלרוב נמשך כשלושה ימים.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לחברות הבאות:

SBA
GEO travel
Nonni travel
inspiration-iceland

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול באיסלנד ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

חזור אל:
יעדי טיול באיסלנד
אטרקציות באיסלנד

רכישת ספרים ו/או מפות על איסלנד
מאתר "העולם"בהנחה של 15% לגולשי ברטרוול

באנר ספרי העולם

 

 

חזרה לראש הדף