טיול בעיירות ורנמונדה רוסטוק וסביבתן  

נמל ורנמונדה Warnemunde בצפון גרמניה הינו יעד אוניות קרוז בים הבלטי .

הנמל ממוקם בסמוך לתחנת הרכבת של העיירה ובמרחק הליכה קצר ממרכזה. זו עיירה מקסימה, עם תעלה החוצה אותה ועליה גשרים, עם סימטאות ציוריות שופעות חנויות, גלריות, נגני רחוב ודוכנים ועם חוף ארוך וחולי.

 

Warnemunde ורנמונדה

 

מומלץ לשוטט בעיירה ברגל, לטפס על המגדלור שלה ולהשקיף ממנו על הנוף.

 

העיירה ורנמונדה

 

אוניות הקרוז מגיעות לנמל מוקדם בבוקר ונשארות בו עד מאוחר בערב, הסיבה לכך היא שחברות הקרוזים מתייחסות לנמל ורנמונדה כאל נקודת מוצא ליום טיול בברלין, הנמצאת במרחק של 240 ק"מ (כ- 2:20 שעות נסיעה לכיוון!). אני ממש לא ממליצה לנסוע לברלין ולבזבז את מיטב זמנכם על נסיעות מתישות לעיר שיש להקדיש לה הרבה יותר מחצי יום. השאירו את ברלין לטיול אחר. אם מעוניינים לטייל ליותר משעתיים-שלוש בעיירה החביבה, אני ממליצה לקחת סיור בשם:Rostock & Schwerin full day tour של חברה מקומית בשם: Rostock Exklusiv . משך הסיור כתשע שעות. המדריכה תאסוף אתכם בנמל ויחד תלכו לתחנת הרכבת המקומית. הסיור כולל שלוש תחנות עיקריות:

-ביקור בטירת שוורין Schwerin castle טירה ציורית, כמו לקוחה מהאגדות השוכנת בתוך אגם (אין צורך לשוט היא מחוברת ליבשה בגשר) ומוקפת בגנים מקסימים. בעיירה שוורין גם תאכלו ארוחת צהריים במסעדה מקומית אוטנטית.

 

טירת שוורין Schwerin castle

 

 

-ביקור בעיר רוסטוק Rostock, עיר נמל חשובה והיסטורית וטיול רגלי בעיר העתיקה שלה בה שפע מבנים העשויים לבנים שרופות אדומות מתקופת ההַאנזֶה. האוניברסיטה של העיר נחשבת לאחת האוניברסיטאות העתיקות בעולם. ביקור בכנסייה העתיקה של העיר St. Marien church Rostock בה שעון אסטרונומי ייחודי. רוסטוק היא עיר פופולארית במיוחד לשופינג ושופעת חנויות מכל הסוגים. לחובבי קניות- זה היעד האטרקטיבי ביותר בקרוז לערוך בו שופינג.

 

העיר רוסטוק

 

-טיול רגלי מודרך בורנמונדה.

מומלץ להיפרד מהמדריכה במרכז ורנמונדה ולהמשיך לטייל בה באופן עצמאי.

 

כתבות נוספות על גרמניה
לא רק מילקי זול – ברלין, נעים להכיר
מגורים מומלצים למשפחות ביער השחור
טיול ונופש בדרום חבל בוואריה בגרמניה
פארק אירופה והיער השחור
קניות במינכן
חופשה משפחתית באגם קונסטאנץ Konstanz

 

 

חסכו כסף וזמן, קבלו תכנון טיול לאירופה ע"י סיגלית בר בעלת האתר ומחברת 5 מדריכי טיולים

מדריכי טיולים לאירופה של סיגלית בר במחיר מוזל מהאתר:

 


חזרה לכתבות אירופה

חזרה לראש הדף